slider

Diş Hekimi ile ilk Tanışma

 

Diş hekimi ile çocuğun ilk tanışması için ağızda dişlerin varlığına ihtiyaç yoktur. Bu zamanlamadaki amaç çocuğun bilinçaltına henüz korkular yerleşmeden, muayeneyi öncelikle bir oyun sonrasında gereklilik haline getirebilmektir. Dolayısıyla diş hekimleri de öncelikle çocuklarımızın oyun arkadaşları olacaktır.

Dört ile altı aylık olan çocuklarımızın diş hekimleri ilk buluşmaları için uygun zaman gelmiş demektir. Diş çıkma dönemi yakınlaşan bu bebeklerimize uygun fırça-kaşıyıcı kombinasyonu ve jeller ile bu sürecin daha kolay atlatılması için tavsiyeler de bulunulur, ağız bakım alışkanlıklarının yerleşebilmesi için ilk bilgiler verilir. Sonrasında yapılacak olan düzenli hekim ziyaretleri ile asıl amacımız, SIFIR ÇÜRÜK yani olabilecek olan tüm diş ve diş eti rahatsızlıklarının hiç oluşmadan önüne geçilmesidir…

 

Copyright © Yağmurdent Tüm Hakları Saklıdır.

Web sitesindeki tüm bilgiler Dişhekimliğinde uygulanan tedavi yöntemleri hakkında bilgilendirme amacı taşımaktadır ve destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez.